رقابت ۲۱ ایده در رویداد ملی استارتاپی مواد و تجهیزات پزشکی جهاددانشگاهی استان سمنان

۲۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۹ کد : ۴۵۹۲۶ آموزشی عمومی تاپ خبر
رویداد ملی استارتاپی مواد و تجهیزات پزشکی امروز به میزبانی مرکز نوآوری و شتابدهی جهاددانشگاهی استان سمنان برگزار شد.
رقابت ۲۱ ایده در رویداد ملی استارتاپی مواد و تجهیزات پزشکی جهاددانشگاهی استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان در مراسم افتتاحیه این رویداد ملی گفت: این رویداد، سومین رویداد استارتاپی مرکز نوآوری و شتابدهی جهاددانشگاهی استان و نخستین رویداد استارتاپی مواد و تجهیزات پزشکی در استان سمنان است.

علی منصفی راد افزود: در راستای تحقق شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، این رویداد به همت مرکز نوآوری و شتابدهی جهاددانشگاهی استان در ۵ حوزه شامل، طراحی، ساخت و بومی سازی تجهیزات پزشکی، توانبخشی و فیزیوتراپی، فناوری نانو در پزشکی، فناوری اطلاعات و اپلیکیشن ها در پزشکی، هوش مصنوعی در تجهیزات پزشکی و رباتیک پزشکی برگزار شد.

وی ادامه داد: از زمان اعلام فراخوان این رویداد، 21 ایده از شهرهای سمنان، تهران، کرمان، قزوین، شیراز، خراسان رضوی، کردستان و... به دبیرخانه رویداد ارسال شد که با برگزاری دو پیش رویداد، نهایتا 6 ایده با نظر هیئت داوران به مرحله نهایی رسید و در رویداد پایانی، از بین 6 ایده، 3 ایده برگزیده خواهد شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان با بیان اینکه وظیفه جهاد دانشگاهی در کنار انتقال دانش، تولید دانش بنیان است، اضافه کرد: در پایان این رویداد استارتاپی، ایده های برتر معرفی شده از سوی هیئت داوران همراه می توانند برای اجرای طرح ها و ایده های خود در مرکز نوآوری مواد و تجهیزات پزشکی جهاد دانشگاهی سمنان مستقر شوند.

منصفی راد از استقرار 10 تیم در مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی سمنان خبر داد و گفت: در راستای مأموریتهای کلان جهاد دانشگاهی چندین طرح فناورانه به تصویب رسیده است که در سالجاری انشاءالله چندین طرح فناورانه در حوزه دامپروری و مرکز درمان ناباروری، حوزه معدن و... راه اندازی خواهد شد.

کلید واژه ها: رویداد رویداد استارتاپی پزشکی تجهیزات پزشکی سمنان استان سمنان ایده جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی استارتاپ


نظر شما :