رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی در گفت و گو با ایسنا تشریح کرد:

دو مأموریت مهم رویان در سال آینده

۲۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۷ کد : ۴۶۰۴ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی کشور گفت: توسعه دانش سلول های بنیادین و توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان دو مأموریت مهم و اصلی رویان در سال آینده خواهد بود.
دو مأموریت مهم رویان در سال آینده

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، عبدالحسین شاهوردی در حاشیه بازدید از روند احداث شعبه منطقه ای پژوهشکده رویان جهاددانشگاهی استان سمنان در شهرستان مهدیشهر با اشاره به دستارودهای خوب و ارزشمند کشورمان در بحث سلول های بنیادین افزود: یکی از مهمترین کارهایی که در سال 1398 دنبال خواهیم کرد، در زمینه کاربردی کردن دانشی است که در بحث سلول های بنیادین با تلاش و زحمت محققان و دانشمندان کشورمان در رویان جهادانشگاهی به دست آمده است.

وی اضافه کرد: سلول های بنیادین یکی از مهمترین و شاخص ترین دستاوردهای علمی در 4 دهه انقلاب اسلامی است که با تلاش محققان و دانشمندان کشورمان در رویان جهادانشگاهی به دست آمده است و انشاءالله در سال آینده در زمینه کاربردی تر کردن این دانش تلاش خواهیم کرد.

رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی کشور همچنین خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مأموریت های مهم رویان در سال آینده در رابطه با ریشه دار کردن و عمیق تر کردن فعالیت های شرکت های دانش بنیانی است که در مجموعه رویان جهاددانشگاهی تا به حال شکل گرفته است، این موضوع نیز در سال آینده به صورت ویژه دنبال خواهد شد.

شاهوردی تصریح کرد: با انجام این دوم مأموریت مهم و اساسی، و انشاءالله با توسعه فعالیت های مربوط به سلول های بنیادین و شرکت های دانش بنیان و برگشت سود این مجموعه ها، بتوانیم فعالیت ها و برنامه های استراتژیک رویان جهاددانشگاهی را به جلو ببریم.

وی با بیان اینکه ورود به حوزه پژوهش یک سرمایه گذاری یک دهه ای نیازمند است، اظهار داشت: برای اینکه بتوان به یک نقطه بازدهی رسید، باید یک سرمایه گذاری ده ساله در پژوهش صورت گیرد.

رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی کشور اذعان داشت: سال 98، تمام تلاش ما بر این خواهد بود که منابع درآمدی خودمان را با انجام همان دو مأموریت ویژه و اساسی یعنی کاربردی کردن دانش مربوط به سلول های بنیادین و توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان افزایش دهیم تا یک مقدار استقلال مالی پیدا کنیم، و بتوانیم از پژوهش های که انجام می شود استفاده بهینه و کاربردی را ببریم.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان رویان جهاددانشگاهی رویان


نظر شما :