معاون اقتصادی استاندار سمنان تاکید کرد:

جهاددانشگاهی سمنان هدفگذاری‌ درستی پیش رو دارد/ حمایت مالی از طرح‌های فناورانه

۲۳ تیر ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۷ کد : ۴۶۰۷۸ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان با بیان اینکه معتقد است جهاددانشگاهی استان سمنان هدفگذاری‌های درست و خوبی را پیش روی دارد گفت: جهاددانشگاهی در استان سمنان برنامه‌ریزی‌ها و طرح‌های بسیار خوبی را در دست اجرا دارد که برخی از آنها در مرحله نهایی هستند.
جهاددانشگاهی سمنان هدفگذاری‌ درستی پیش رو دارد/ حمایت مالی از طرح‌های فناورانه

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، محمدرضا صادقی در نخستین نشست علمی هم اندیشی و کارگاه های مشارکتی طرح ملی قطب دامپروری شهرستان مهدیشهر که به همت جهاددانشگاهی استان برگزار شد، با اشاره به رشد قابل توجه طرح مطالعاتی پروژه ملی قطب دامپروری شهرستان مهدیشهر که توسط جهاددانشگاهی استان انجام می شود، اظهار کرد: تجهیزات مورد نیاز مرکز به‌نژاد دامی خریداری و تهیه شده و این مرکز در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

وی بر ضرورت توجه به سه گام در اجرای طرح ملی قطب دامپروری مهدیشهر تأکید و عنوان کرد: در گام اول باید به بحث ذخیره ژنتیکی دام سنگسری توجه ویژه شود چرا که این گونه اگرچه در معرض انقراض نیست اما در معرض تهدید قرار دارد.

سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان از توجه ویژه به ایستگاه اصلاح نژاد به عنوان دیگر گام مهم در این پروژه ملی نام برد و گفت: توجه به ترویج و فعالیت های فرهنگی آموزشی دیگر گام از گام‌های سه‌گانه‌ای است که باید در ادامه این طرح ملی به آن توجه بیشتری شود.

جذب اعتبار لازم برای تکمیل طرح‌های فناورانه جهاددانشگاهی در دور دوم سفر رئیس جمهور

صادقی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از طرح های فناورانه جهاددانشگاهی در استان وعده داد: مسوولان استانی در سفر آتی رئیس جمهور به استان پیگیر تأمین اعتبار برای اجرایی شدن این طرح های فناورانه باشند.

وی با اشاره به تلاش های جهاددانشگاهی استان در حوزه راه‌اندازی درمانگاه ناباروری و کلینیک درمان زخم دیابت و مطالعات بافتی گفت: هدفگذاری‌های جهاددانشگاهی استان در مسیر بسیار خوبی قرار دارند.

سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان با ابراز رضایت از انجام روند مطالعات طرح ملی قطب دامپروری مهدیشهر در جهاددانشگاهی استان تصریح کرد: انتظار می‌رود که جهاددانشگاهی پیگیر بحث ذخیره‌ ژنتیک دام سنگسری نیز باشد. علاوه بر این در این طرح ملی باید به ظرفیت های گردشگری روستایی و عشایری، بازرگانی، بازاریابی و مارکتینگ و..توجه ویژه شود.

هشدار صادقی به تردید برخی مدیران اجرایی

صادقی با ابراز خرسندی از روند مطالعات این طرح ملی گفت: گام اول را جهاددانشگاهی استان به خوبی برداشته و مسوولان اجرایی طرح نیز باید همکاری بیشتری در طرح داشته باشند.

وی با گلایه از آنچه تردید برخی مسوولان اجرایی این طرح می خواند خاطرنشان کرد: وجود تردید در برخی مسوولان اجرایی طرح به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست. ما همه تلاش‌مان را برای اجرایی شدن این طرح ملی به کار گرفته و همه بضاعت و ظرفیت های استان را برای تقویت بیشتر بنیه های اقتصادی استان و موفقیت این طرح ملی به میدان می آوریم لذا اگر مدیری باور به اجرایی شدن طرح ندارد، نباید در اجرای پروژه مدیریت داشته باشد.

سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان در بخش دیگری از سخنان خود به تمجید از فعالیت های ماندگار زنده‌یاد کاظمی آشتیانی مؤسس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی پرداخت و گفت: کاظمی آشتیانی به تعبیر مقام معظم انقلاب از رویش های مبارک انقلاب اسلامی بوده ات و از همین رو باید از این دانشمند برجسته الگوبرداری و بیش از پیش به نسل جوان شناسانده شود.

کلید واژه ها: طرح فناورانه جهاددانشگاهی طرح قطب دامپروری استان سمنان جهاددانشگاهی سمنان سمنان استانداری سمنان


نظر شما :