مدیر دفاتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان:

جمع آوری ۱۷۵ هزار نمونه خون بند ناف در کشور/ درمان فلج مغزی، CP و اُتیسم با استفاده ازسلول های بنیادی

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۵ کد : ۴۷۶۷۳ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
مدیر دفاتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان جهاددانشگاهی با بیان اینکه ۱۷۵ هزار نمونه خون بند ناف در کشور جمع آوری شده است، گفت: نمونه خون بند ناف توانسته در درمان تالاسمی و سرطان خون مؤثر واقع شود.
جمع آوری ۱۷۵ هزار نمونه خون بند ناف در کشور/ درمان فلج مغزی، CP و اُتیسم با استفاده ازسلول های بنیادی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، هادی جوشقانی در نشست علمی بازآموزی و ارتقاء آموزشی کارشناسان بانک خون بند ناف رویان جهاد دانشگاهی استان سمنان افزود: خون بند ناف می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری‌ها مؤثر باشند لذا از خانواده‌ها تقاضا می‌شود نسبت به این اقدام یعنی تحویل خون ناف نوزاد خود به تضمین آینده فرزند خود کمک کنند.

وی بیان اینکه از میزان نمونه خون بند ناف جمع آوری و فریز شده کشور هزار نمونه متعلق به استان سمنان است، افزود: نمایندگی خون بند ناف سمنان از سال ۹۲ به مردم خدمات لازم را ارائه می‌دهد، به تازگی دفتر نمایندگی شهرستان شاهرود نیز فعال شده است.

مدیر دفاتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان جهاددانشگاهی کشور با بیان اینکه از طریق ذخیره سلول‌های بنیادی تاکنون بیماری‌هایی با منشأ خون نظیر تالاسمی و سرطان خون درمان شدند، تصریح کرد: در خصوص سایر بیماری‌ها نیز تحقیقات لازم در حال انجام است.

اجرای طرح های تحقیقاتی درمان بیماری ها با سلول های بنیادی

جوشقانی از اجرای طرح های تحقیقاتی درمان بیماری های فلج مغزی، CP و اتیسم با سلول های بنیادی خبر داد  و گفت : فعالیت بانک خون بند ناف رویان در کشور از سال 1384 آغاز شده و با ذخیره سلول‌های بنیادی تاکنون بیماری‌های با منشا خون نظیر تالاسمی و سرطان خون درمان شده اند .

وی افزود: طرح‌های تحقیقاتی در خصوص درمان فلج مغزی CP و اتیسم با استفاده ازسلول های بنیادی هم در مرحله کارآزمایی بالینی است و به زودی نتایج آن اطلاع رسانی خواهد شد.

کلید واژه ها: خون بند ناف خون بند ناف رویان بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی پژوهشگاه رویان سمنان


نظر شما :