با پیگیری های معاون استاندار سمنان محقق می شود؛

راه اندازی مرکز اصلاح نژاد دام سنگین و آزمایشگاه مرجع اصلاح نژاد دام در استان سمنان

۱۲ شهریور ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۲ کد : ۴۸۲۹۶ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان گفت: جهاددانشگاهی ظرفیت و پتانسیل خوبی در حوزه اصلاح نژاد دام سبک و سنگین دارد و انشاءالله با راه اندازی مراکز اصلاح نژاد دام سبک و سنگین با مدیریت جهاددانشگاهی استان، بتوانیم شعبه کوچکی از پژوهشگاه ابن سینا در استان داشته باشیم.
راه اندازی مرکز اصلاح نژاد دام سنگین و آزمایشگاه مرجع اصلاح نژاد دام در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، محمد رضا صادقی در نشست با رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان افزود: فعالیت های جهاددانشگاهی استان در انجام مطالعات ایجاد قطب دامپروری شهرستان مهدیشهر توسط جهاددانشگاهی استان سمنان مطلوب و رضایت بخش است و این نشان از تجربه بالا و تراز علمی بالای این نهاد انقلابی است.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در استان سمنان برنامه‌ ها و طرح‌های فناورانه و دانش بنیان بسیار خوبی را در دست اجرا دارد که برخی از آنها در مرحله نهایی هستند، از جمله آنها راه اندازی مرکز اصلاح نژاد دام سبک و به نژاد دام در منطقه دربند شهرستان مهدیشهر است.

سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان با اشاره به رشد قابل توجه طرح مطالعاتی پروژه ملی قطب دامپروری شهرستان مهدیشهر که توسط جهاددانشگاهی استان انجام می شود، اظهار کرد: تجهیزات مورد نیاز مرکز به‌نژاد دامی خریداری و تهیه شده و این مرکز در آینده نزدیک افتتاح می شود.

صادقی بر ضرورت توجه به بحث ذخیره ژنتیکی دام سبک و سنگین در استان سمنان اشاره کرد و گفت: پیگیری و کمک می کنیم انشاءالله از تجربیات و دانش علمی جهاددانشگاهی در حوزه اصلاح نژاد دام سنگین مانند گاو و شتر نیز در استان سمنان  استفاده کنیم.

وی همچنین با اشاره به راه اندازی آزمایشگاه پایه در مرکز اصلاح نژاد دام سبک جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: در جهت راه اندازی مرکز اصلاح نژاد دام سنگین انشاءالله کمک خواهیم کرد آزمایشگاه مرجع نیز در مرکز اصلاح نژاد دام جهاددانشگاهی استان توسعه و تجهیز شود و در کنار آزمایشگاه پایه، خدمات آزمایشگاه مرجع نیز ارائه شود.

صادقی با ابراز خرسندی از روند مطالعات این طرح ملی گفت: گام اول را جهاددانشگاهی استان به خوبی برداشته و مسوولان اجرایی طرح نیز باید همکاری بیشتری در طرح داشته باشند.

کلید واژه ها: استان سمنان جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان سمنان اصلاح نژاد مرکز اصلاح نژاد


نظر شما :