رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

آموزش ۸ هزار سرباز در طرح سرباز مهارت امسال

۱۶ مهر ۱۴۰۱ | ۱۱:۵۸ کد : ۴۹۲۵۵ آموزشی عمومی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از ارائه خدمات آموزشی به ۸ هزار سرباز در غالب طرح سرباز مهارت در سالجاری خبر داد
آموزش ۸ هزار سرباز در طرح سرباز مهارت امسال

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد گفت: در راستای اجرای طرح سرباز مهارت در سال 1401 و براساس شیوه نامه ابلاغ شده از سوی قرارگاه مهارت آموزی طرح در سال 1401 این طرح در استان سمنان با سهمیه اختصاصی 8 هزار نفر در سال 1401 در مرکز آموزش پدافند هوایی آجا در سمنان اجرا می شود.

وی افزود: در طرح سرباز مهارت امسال که از مرداد ماه آغاز شده است، تا کنون قریب به یک هزار سرباز در مرکز آموزش پدافند هوایی سمنان در دوره های مهارت آموزی اشتغال و کارآفرینی شرکت کردند.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان ادامه داد: همچنین تفاهم نامه‌ای مشترک فیمابین اداره کل ورزش و جوانان و جهاددانشگاهی استان سمنان مبنی بر فرآیند برنامه‌های طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و بهره‌گیری از توان تخصصی جهاددانشگاهی به منظور استفاده از ظرفیت علمی، فرهنگی، فناوری، آموزشی و کارآفرینی منعقد شد.

منصفی راد اضافه کرد: در این تفاهم‌نامه‌ها منعقد و مقرر شد دوره‌های مهارت‌آموزی اشتغال و کارآفرینی به مدت 24 ساعت و مهارت‌های زندگی به مدت 12 ساعت برنامه ریزی برگزار شود.

وی افزود: با توجه به ورود کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از اول لغایت سوم هرماه به مراکز رزم مقدماتی، یک کتاب آموزشی با عنوان " مهارتهای کارآفرینی و کسب و کار و مهارتهای زندگی" که به همت جهاد دانشگاهی تهیه و و به چاپ رسیده است، در بازه زمانی فوق با همکاری و هماهنگی مسئولین دستگاه‌های درگیر در طرح در اختیار سربازان وظیفه قرار می گیرد.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان خاطرنشان کرد: سپس سربازان موظفند در مدت زمان اختصاص داده شده که  15روز است، اقدام به مطالعه کتب نمایند، سپس برای هر کتاب به مدت 8 ساعت آموزش حضوری جهت مشاوره و رفع اشکال برنامه ریزی شده است. و بلافاصله پس از برگزاری آموزش حضوری و با هماهنگی مرکز رزم مقدماتی آزمون پایانی برگزار خواهد گردید.

یادآور می شود، طرح جامع سرباز مهارت همه ساله با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان، جهاددانشگاهی و مرکز آموزش پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی برگزار می شود.

کلید واژه ها: سرباز مهارت مهارت آموزی سمنان استان سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان جهاددانشگاهی سرباز


نظر شما :