با انعقاد تفاهم نامه انجام می شود؛

همکاری دو نهاد انقلابی برای توسعه فعالیت های فناورانه در سمنان

۱۸ مهر ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۴ کد : ۴۹۳۰۲ آموزشی عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین این نهاد و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان خبر داد.
همکاری دو نهاد انقلابی برای توسعه فعالیت های فناورانه در سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد گفت: این تفاهم نامه با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر شتاب بخشیدن به جریان تحقیقات و نوآوری، عملیاتی نمودن نقشه جامع علمی کشور و به منظور برقراری تعاملی سازنده و ایجاد همکاری های مفید دو جانبه بین دو نهاد انقلابی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان و جهاددانشگاهی استان سمنان منعقد شده است.

وی از راه اندازی و تجهیز مرکز نوآوری شهدای عشایر مستقر در جهاددانشگاهی توسط سازمان بسیج علمی سپاه استان سمنان خبر داد و افزود: حمایت از نخبگان، حمایت و مساعدت مالی در راه اندازی و تجهیز مراکز نوآوری، شناسایی ظرفیت ها، منابع و نیازمندی های کشور با تکیه بر دانش فنی بسیجیان نخبه و همچنین استفاده از ظرفیت دانشگاه ها، مراکز علمی، اساتید و فرهیختگان در راستای تحقق چشم انداز انقلاب نیز از مهمترین اهداف این تفاهم نامه همکاری است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان ادامه داد: در این تفاهم نامه همکاری بر ضرورت استفاده از پتانسیل های علمی و فناورانه طرفین در خصوص توسعه فناوری و ارتقاء هسته های فناور به شرکت های دانش بنیان مردم پایه و مشارکت طرفین در حمایت از فناوری های بدیع و نوظهور اولولیت دار دفاعی و ملی و همچنین همکاری در تقویت و توسعه مراکز نوآوری استانی مشترک تأکید شده است.

منصفی راد اضافه کرد: حمایت و همکاری در توسعه مرزهای دانش بنیان و دستیابی به علوم و فناوری های نوین و پیشرفته، مشارکت و همکاری در سازمان دهی و به کار گیری افراد توانمند، نخبگان و ظرفیت های بالقوه نیروی انسانی کشور، توانمندسازی نیروی انسانی جریان علم و فناوری انقلاب اسلامی، برگزاری جشنواره، همایش، مسابقات ملی مشترک به همراه نمایشگاهی از دستاوردهای فناورانه، پشتیبانی و رفع موانع توسعه دهندگان فناوری همکاری در تقویت و توسعه مراکز رشد و شتاب دهنده های مشترک استانی و شهرستانی از جمله مهمترین موضوعات و محورهای این تفاهم نامه همکاری است.

وی همچنین اذعان داشت: همکاری طرفین در انجام مشاوره، منتورینگ، برگزاری کارگاه های آموزشی و مهارتی هسته های علمی، فناور مستقر در ظرفیت های طرفین، همکاری در جهت احصاء مسائل و نیازهای اولولیت دار در قالب حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی، کسر خدمت سربازی و پژوهش های کاربردی و بنیادی، همکاری طرفین در جهت مردمی سازی علم و فناوری و اتصال مردم سالاری دانشی به بدنه های علمی طرفین و همچنین استفاده از ظرفیت بسیج اساتید و بسیج دانشجویی برای انجام مأموریت های مشترک از جمله سایر موضوعات مهم این تفاهم نامه همکاری است.

لازم به ذکر است این تفاهم نامه همکاری با حضور علی منصفی راد، رئیس جهاددانشگاهی استان و سرگرد پاسدار مصطفی خانی، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان در مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی سمنان امضاء و تبادل شد.

کلید واژه ها: تفاهم نامه همکاری بسیج علمی سازمان بسیج علمی فناوری سمنان استان سمنان جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی سمنان سپاه


نظر شما :