با امضای یک تفاهم نامه انجام می شود؛

راه اندازی مرکز جامع سلامت زنان و خانواده با همکاری جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی سمنان

۲۳ مهر ۱۴۰۱ | ۰۹:۴۶ کد : ۴۹۳۹۶ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از راه اندازی مرکز جامع سلامت زنان و خانواده با همکاری جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی سمنان در این استان خبر داد.
راه اندازی مرکز جامع سلامت زنان و خانواده با همکاری جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد با اعلام این خبر گفت: در چهارچوب اهداف تعیین شده در سند چشم انداز بیست ساله کشور و قوانین بالادستی و سند ملی توسعه استان سمنان و به منظور تحقق اهداف مشترک آموزشی، فرهنگی و پژوهشی و همچنین فراهم آوردن زمینه های همکاری برای بهره گیری از توان و استعدادهای موجود برای گسترش اهداف مذکور و همکاری های متقابل تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی استان سمنان و دانشگاه علوم پزشکی سمنان منعقد شده است.

وی ادامه داد: هدف از انعقاد تفاهم نامه توسعه و ارتقاء سطح همکاری ها بین دانشگاه علوم پزشکی و جهاددانشگاهی سمنان در تمام زمینه های علمی، تحقیقاتی، آموزشی، فرهنگی و درمانی با در نظر گرفتن کلیه امکانات طرفین اعم از نیروی انسانی و اطلاعات، تجربه و تخصص آنان است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان اضافه کرد: همکاری در جهت راه اندازی مرکز جامع سلامت زنان و خانواده، درمان ناباروری، مشاوره خانواده، مادر و کودک با همکاری پژوهشگاه رویان و پژوهشکده ابن سینا جهاددانشگاهی، و همچنین تشخیص و درمان سرطان سینه با همکاری پژوهشکده معتمد از جمله محورهای مهم این تفاهم نامه همکاری است.

منصفی راد اذعان داشت: همکاری در جهت اخذ مجوزها و راه اندازی درمانگاه ناباروری با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی سمنان و همچنین همکاری در جهت اخذ مجوز ها و راه اندازی مرکز خدمات تخصصی مهندسی بافت و درمانگاه دیابت نیز از دیگر بندهای همکاری در این تفاهم نامه است.

وی از توافق جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی سمنان برای فعالیت مشترک تحقیق و توسعه در راستای فناوری های نوظهور در حوزه پزشکی و توسعه توان طرفین در این زمینه و همکاری در کسب فناوری های پیشرفته مورد نیاز در حوزه درمان پزشکی خبر داد و گفت: همکاری مشترک در جهت تقویت و توسعه فعالیت واحدهای پژوهشی، دانش بنیان و واحدهای تحیق و توسعه در کسب فناوری های مورد نیاز، همکاری متقابل در زمینه فناوری اطلاعات و ایجاد دوره های آموزشی و دانشگاه مجازی، همکاری متقابل در زمینه آموزش های ضمن خدمت، همکاری در خصوص نیازسنجی آموزشی و تدوین و برگزاری دوره های عمومی و تخصصی مورد نیاز دانشگاه از جمله سایر محورهای مهم این تفاهم نامه همکاری است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان افزود: برگزاری مشترک همایش و کارگاه های آموزشی در راستای فعالیت های مشترک، اجرای طرح های نظر سنجی در خصوص خدمات، فعالیت ها، کارکنان و مشتریان و... دانشگاه، برگزاری دوره های کوتاه مدت و بلند مدت و فرصت های مطالعاتی اساتید طرفین، سرمایه گذاری مشترک در طرح های پژوهشی، زیرساختی، تولیدی، استفاده از تجهیزات و امکانات آموزشی و پژوهشی، کتابخانه ای، آزمایشگاهی، رایانه ای و نظام اطلاع رسانی و درمانی یکیدیگر و همکاری متقابل در انجام پایان نامه های دانشجویان ارشد و دکتری از جمله سایر موضوعات این تفاهم نامه همکاری است.

گفتنی است این تفاهم نامه در جلسه ای با حضور رؤسا و معاونین جهاددانشگاهی استان و دانشگاه علوم پزشکی سمنان امضا و تبادل شد.

کلید واژه ها: تفاهم نامه همکاری سمنان استان سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان علوم پزشکی سمنان جهاددانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی


نظر شما :