تقدیر استاندار و معاونین استاندار از جهاددانشگاهی سمنان در برپایی نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی

۲۹ آبان ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۰ کد : ۵۰۷۷۳ عمومی تاپ خبر
استاندار سمنان و دو تن از معاونین استاندار سمنان در جریان بازدید از نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی در سمنان، از خدمات و همراهی جهاددانشگاهی در برپایی این نمایشگاه تقدیر کردند.
تقدیر استاندار و معاونین استاندار از جهاددانشگاهی سمنان در برپایی نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، محمدرضا هاشمی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در نشست با رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: همکاری خوب جهاددانشگاهی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان منتج به برپایی چنین نمایشگاه باشکوهی شده که جا دارد از تلاش های مسوولان برگزاری نمایشگاه و خصوصا جهاددانشگاهی استان و میراث فرهنگی تقدیر کنیم.

وی به خدمات جهاددانشگاهی در دیگر بخش‌ها اشاره کرد و افزود: جهاددانشگاهی استان جدای از ماموریت های خود در حوزه های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی در طرح‌هایی نظیر مشاغل خانگی، توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و... نیز که با همکاری کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان اجرایی شده، خدمات شایانی داشته که از این تلاش‌ها نیز تقدیر می‌کنیم.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان از تداوم حمایت های دولت از هنرمندان صنایع دستی در چند قالب حمایت تسهیلاتی، بیمه و... خبر داد و اضافه کرد: تلاش ما بر این است که با اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت به هنرمندان صنایع دستی و مشاغل خانگی به اشتغالزایی بیشتر در این بخش که زنان بخش مهمی از مخاطبان آن است، کمک شود.

هاشمی با اشاره به تنوع کم نظیر صنایع دستی در این استان خاطرنشان کرد: بیش از ۵۴ رشته فعال صنایع دستی در سطح استان سمنان وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان نیز در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در نشست با رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان  با اشاره به استقبال کم‌نظیراز نمایشگاه منطقه‌ای صنایع‌دستی در سمنان که با حضور فعالانی از ۱۲ استان برگزار شد گفت: این نمایشگاه نشاط و حال خوبی در استان ایجاد کرده است که حاصل تلاش و همکاری جهاددانشگاهی استان و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان است.

احمد ریواده اظهار کرد: جهاددانشگاهی استان و اداره کل میراث فرهنگی استان در برگزاری این نمایشگاه منطقه‌ای، عملکرد خوبی داشته و مردم نیز در طول نمایشگاه استقبال بسیار خوبی داشتند.

وی با تمجید از حضور استان‌های مهمان و میزبانی خوب استان افزود: این نمایشگاه منطقه‌ای صنایع‌دستی ، یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های صنایع دستی بوده که تاکنون در استان برگزار شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان استقبال اقشار مختلف مردم از این نمایشگاه را یک نکته مثبت در این شرایط دانست و تصریح کرد: دولت بر حمایت از تولیدکنندگان و خصوصا تولیدکنندگان حوزه صنایع دستی و مشاغل خانگی اصرار دارد.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار سمنان نیز در حاشیه بازدید از این نمایشگاه به عملکرد موفق میراث فرهنگی و جهاددانشگاهی سمنان در برپایی نمایشگاه اشاره کرد و گفت: نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی هم از بعد اقتصادی و هم از بعد ایجاد بازار برای صنایع خلاق و مشاغل خانگی و در مجموع صنعت توریسم از اهمیت بسزایی برخوردار است.

محمد رضا صادقی افزود: برپایی چنین جشنواره هایی به نشاط اجتماعی که زیربنای امنیت و رضایت اجتماعی بیشتر است، کمک شایانی می‌کند و نمایشگاه منطقه‌ای صنایع‌دستی استان سمنان که با مشارکت جهاددانشگاهی و میراث فرهنگی استان برگزار شده از هر دو بعد موفق عمل کرده است .

وی اضافه کرد: استمرار اینگونه نمایشگاه‌ها می‌تواند به بهبود اقتصاد و به ویژه به رونق اقتصادی بیشتر در حوزه گردشگری و صنایع دستی در استان کمک کند.

کلید واژه ها: استان سمنان نمایشگاه مشاغل خانگی جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان سمنان


نظر شما :