معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

برگزاری یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در سمنان

۳۰ آبان ۱۴۰۱ | ۰۸:۵۰ کد : ۵۰۸۱۳ عمومی تاپ خبر فرهنگی
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان از آغاز ثبت نام مرحله استانی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در سمنان خبر داد.
برگزاری یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، سید محمد علی شاهمیری گفت: ثبت نام مرحله استانی مسابقات ملی مناظره دانشجویی در دانشگاه‌های استان سمنان آغاز شده و دانشجویان علاقمند به شرکت در این دوره از مسابقات می توانند اقدام به ثبت نام کنند.

وی افزود:مسابقات ملی مناظره دانشجویان  هر ساله با شعار «مناظره؛ فرصتی برای یادگیری» به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان هدف از برگزاری این مسابقات را بستری برای کمک توسعه فرهنگ گفت‌وگو، تولید علم و اندیشه دینی، تقویت روحیه حق و حق طلبی و ...  در دانشجویان و مهیا کردن فرصتی برای آموزش مسائل و مطالب علمی به صورت جذاب و باورپذیر برای دانشجویان عنوان نمود.

شاهمیری اضافه کرد: فرهنگ مناظره و گفت و گو برای ارائه، تبیین و دفاع از عقیده و نظر خود در نزد دیگران مسئله‌ای است که در جامعه به خصوص قشر دانشجو بسیار حائز اهمیت است، چرا که دانشجویان، قشر آینده ساز جامعه هستند و باید بیاموزند چگونه از ابعاد مختلف به طرح عقیده و نظر خود بپردازند و با پژوهش و مطالعه، دلایل و شواهد سنجیده جمع‌آوری کنند و دایره اطلاعات خود را در موضوعات مختلف گسترش دهند.

وی اظهار کرد: تیم ها در این مسابقات به صورت دو تیم موافق و مخالف در موضوعات و گزاره های انتخاب شده به مناظره و رقابت می پردازند و پس از داوری تیم های برنده به مراحل بالاتر راه پیدا می کنند و تیم های بازنده حذف می شوندو در نهایت دو تیم برتر این دوره از مسابقات در فینال به رقابت می پردازند و تیم قهرمان به مسابقات منطقه ای مناظره دانشجویان ایران که در نیمه دوم زمستان در یکی از استان های واقع در شرق کشوربرگزار می شود راه پیدا می کند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان در پایان خاطرنشان کرد: دانشجویان علاقمند برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با دفتر معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان سمنان به شماره 02333337276 و یا شماره 09128319584 تماس حاصل نموده و یا برای ثبت نام به کانال تلگرامی مسابقات مناظره دانشجویان استان سمنان به آدرس@debatesemnan   مراجعه نمایند، ضمنا به اعضای تمامی تیم های شرکت کننده، گواهی شرکت در مسابقات داده می شود.

کلید واژه ها: دانشجویان مناظره دانشجویان استان سمنان سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان جهاددانشگاهی


نظر شما :