در بازدید نماینده سمنان از طرح های جهاددانشگاهی انجام شد؛

پیگیری تکمیل، تجهیز و راه اندازی طرح های ملی جهاددانشگاهی سمنان

۱۲ آذر ۱۴۰۱ | ۱۳:۵۹ کد : ۵۱۲۳۹ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه به همراه رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان، از روند ساخت مرکز به نژاد دامی و اصلاح نژاد دام سبک جهاددانشگاهی استان سمنان در منطقه دربند شهرستان مهدیشهر بازدید کردند.
پیگیری تکمیل، تجهیز و راه اندازی طرح های ملی جهاددانشگاهی سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، عباس گلرو، نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در این بازدید از پیگیری برای تکمیل، تجهیز و راه اندازی طرح های ملی جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد و گفت: انشاءالله با تلاش مسوولین، همزمان با دور دوم سفر رئیس جمهور به استان سمنان شاهد آغاز فعالیت مرکز به نژاد دامی جهاددانشگاهی استان سمنان خواهیم بود.

وی ضمن تقدیر از تلاش های جهاددانشگاهی سمنان افزود: انشاءالله امسال و با کمک جهاددانشگاهی سمنان بتوانیم بسیاری از طرح ها و پروژه های روی زمین مانده را به سرانجام برسانیم و با افتتاح مرکز به نژاد دامی جهاددانشگاهی استان در اجرای طرح ایجاد قطب دامپروری شاهد پیشرفت خوب و مناسبی خواهیم بود.

گلرو با بیان اینکه طرح ایجاد قطب دامپروری کشور در مهدیشهر از طرح ها و پروژه های ملی است، افزود: لازم است همه دستگاه ها و سازمان ها و ارگان های دولتی، همکاری، حمایت و مساعدت لازم با جهاددانشگاهی استان سمنان به عنوان مشاور علمی طرح داشته باشند.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه ادامه داد: جهاددانشگاهی یکی از مهمترین مراکز علمی، تحقیقاتی و پژوهشی کشور است و حضور این نهاد علمی در پروژه ها و طرح های علمی و فناورانه، پشتوانه بسیار خوبی خواهد بود.

وی با اشاره به چالش مهم جمعیت در کشور و تأکید مقام معظم رهبری برای برنامه ریزی مدیران برای حل مسئله کم شدن جمعیت در کشور گفت: مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی در کشور نقش بسیار مهم و سازنده ای در حل این مشکل دارد، با وجود اینکه ساختمان مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان سمنان احداث شده و مجوز آن نیز اخذ شده است، تلاش می کنیم در دور دوم سفر رئیس جمهوری به استان حتماً اعتبارات خوبی جذب شود.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این بازدید از اتمام عملیات عمرانی مرکز به نژاد دامی این نهاد خبر داد و گفت: پروژه احداث مرکز به‌نژاد دامی با تکیه بر دام سبک به عنوان یک طرح ملی فناورانه در حال اجرا است و آزمایشگاه پایه اصلاح نژاد و به نژاد دامی، گروه های علمی، پژوهشی و فناورانه در این مرکز مستقر خواهند شد.

علی منصفی راد ادامه داد: این پروژه در مساحتی بالغ بر 2 هزار مترمربع در حال ساخت است که فاز اول آن با تجهیز آزمایشگاه پایه در دور دوم سفر رئیس جهموری به استان سمنان به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: با پیگیری ها و رایزنی های متعدد، مجوز راه اندازی درمانگاه ناباروری و کلینیک درمان زخم دیابت از سوی کارگروه پزشکی جهاددانشگاهی کشور برای استان سمنان اخذ شده است و باید حمایت و مساعدت لازم برای اختصاص و تجهیز فضای مناسب انجام شود تا انشاءالله بتوانیم در این حوزه نیز ارائه خدمت داشته باشیم.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از به پایان رسیدن مطالعات علمی طرح ملی قطب دامپروری مهدیشهر خبر داد و گفت: مطالعات علمی این طرح ملی که از چند ماه گذشته آغاز شده بود، به پایان رسید و عملیات مکان یابی نقاط مستعد ایجاد مجتمع های دامپروری آغاز می شود.

منصفی راد گفت: مطالعات علمی طرح ملی قطب دامپروری مهدیشهر در ۷ کارگروه تخصصی در معاونت پژوهشی این نهاد برای پیشبرد مطالعات پروژه ملی ایجاد قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر و با همکاری و تعامل خوب دستگاه‌های مربوط انجام شده است.

کلید واژه ها: سمنان استان سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان جهاددانشگاهی رویان جهاددانشگاهی سمنان مرکز اصلاح نژاد نماینده سمنان مرکز به نژاد دامی سمنان


نظر شما :