رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

رونمایی از دو محصول فناورانه جهاددانشگاهی استان سمنان در دور دوم سفررئیس جمهور

۲۴ آذر ۱۴۰۱ | ۰۸:۵۹ کد : ۵۱۷۱۱ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از رونمایی از دو محصول فناورانه جهاددانشگاهی این استان همزمان با دور دوم سفر رئیس جمهور به استان سمنان خبر داد.
رونمایی از دو محصول فناورانه جهاددانشگاهی استان سمنان در دور دوم سفررئیس جمهور

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد در نشست با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر سمنان گفت: با بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های معدنی استان، دو طرح فناورانه توسط جهاددانشگاهی استان سمنان در حال انجام است که انشاءالله در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان سمنان رونمایی می شود.

وی افزود: این دو طرح فناورانه شامل تولید کود ارگانیک بر پایه مواد معدنی و تولید مالچ طبیعی در حوزه کاهش آسیب و خسارت در حوزه کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی توسط تیم پژوهشی و تحقیقاتی جهاددانشگاهی استان سمنان تهیه و ارائه و نمونه اولیه آن نیز تولید شده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان این دو طرح فناورانه در مرحله ثبت نهایی هستند گفت: در تلاش هستیم انشاءالله در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان سمنان و همزمان با افتتاح مرکز اصلاح به نژاد دامی جهاددانشگاهی استان سمنان، از این دو محصول فناورانه نیز رونمایی شود.

منصفی راد اذعان داشت: انشاءالله با مساعدت و همکاری شورای اسلامی شهر و همچنین شهرداری سمنان بتوانیم پس از رونمایی و تأمین اعتبار لازم، ضمن راه اندازی خط تولید این دو محصول فناورانه، زیرساخت های لازم برای توسعه سایر طرح های فناورانه در سمنان ایجاد شود.

وی همچنین ادامه داد: راه اندازی مرکز اصلاح به نژاد دامی، مرکز درمان ناباروری، درمانگاه دیابت، مرکز ترمیم بافت و... از جمله سایر برنامه ها و طرح های علمی، پژوهشی و فناوری جهاددانشگاهی در استان سمنان است که با مساعدت و همکاری مسوولین استان در حال پیگیری و اجرا است.

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان نیز در این نشست از آمادگی و حمایت شورای شهر سمنان از طرح ها و پروژه های فناورانه جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد.

علی همتی افزود: طرح ها و پروژه های جهاددانشگاهی استان سمنان ملی است و راه اندازی بسیاری از این طرح ها، از قبیل مرکز درمان ناباروری، درمانگاه دیابت، مرکز ترمیم بافت و... کمک می کند تا انشاءالله سمنان به مرکز توریسم درمانی شود و ما نیز آماده همکاری با این مجموعه علمی و پژوهشی هستیم.

کلید واژه ها: سمنان استان سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان طرح فناورانه جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی سمنان شورای شهر رئیس جمهور


نظر شما :