رقابت سه روزه ۱۳ تیم در مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران استان سمنان

۰۷ دی ۱۴۰۱ | ۱۴:۵۳ کد : ۵۲۱۰۶ عمومی تاپ خبر فرهنگی
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان از برگزاری مرحله استانی یازدهمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران در استان سمنان خبر داد.
رقابت سه روزه ۱۳ تیم در مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، سید محمد علی شاهمیری با اعلام این خبر گفت: مرحله استانی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان سمنان از امروز هفتم دیماه با حضور 13 تیم و به مدت سه روز به میزبانی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان برگزار می شود.

وی افزود: در این دوره از مسابقات 13 تیم از دانشگاه های فرهنگیان سمنان، دانشگاه علوم پزشکی سمنان، دانشگاه آزاد سمنان، مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان، مرکز علمی کاربردی شهرداری بیارجمند و مرکز علمی کاربردی روستا به رقابت می پردازند.

دبیراجرایی دهمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان استان سمنان ادامه داد: در این مسابقات 5 تیم از دانشگاه فرهنگیان سمنان، 3 تیم از مرکز علمی کاربردی شهرداری بیارجمند، 2 تیم از مرکز علمی کاربردی روستا و دانشگاه های آزاد سمنان، علوم پزشکی سمنان و جهاددانشگاهی سمنان نیز هر کدام با یک تیم حضور دارند.

شاهمیری با بیان اینکه این مسابقات هر ساله با شعار «مناظره؛ فرصتی برای یادگیری» به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می شود، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی، تقویت حس پژوهش و پرسشگری، توسعه فرهنگ نقد و گفت و گو و ارتقاء قدرت سخنوری و فن بیان دانشجویان است.

وی تصریح کرد: فرهنگ مناظره و گفت و گو برای ارایه، تبیین و دفاع از عقیده و نظر خود در نزد دیگران مساله‌ای است که در جامعه به خصوص قشر دانشجو بسیار حائز اهمیت است زیرا دانشجویان، قشر آینده ساز جامعه هستند و باید بیاموزند چگونه از ابعاد مختلف به طرح عقیده و نظر خود بپردازند و با پژوهش و مطالعه، دلایل و شواهد سنجیده جمع‌آوری کنند و دایره اطلاعات خود را در موضوعات مختلف گسترش دهند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان اذعان داشت: این مسابقات به مدت سه روز بصورت حضوری در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی برگزار می شود و در روز سوم و مسابقه فینال، تیم برتر جواز حضور در مسابقات منطقه ای یازدهمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران را کسب خواهد کرد.

کلید واژه ها: سمنان استان سمنان جهاددانشگاهی سمنان مسابقات مناظره مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان مناظره دانشجویان جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان


نظر شما :