با حمایت و کمک معاونت علمی رئیس جمهور محقق می شود؛

تجاری‌سازی دو محصول دانش‌بنیان جهاددانشگاهی استان سمنان در سالجاری

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از تجاری سازی دو محصول دانش بنیان این نهاد در سال جاری خبر داد.
تجاری‌سازی دو محصول دانش‌بنیان جهاددانشگاهی استان سمنان در سالجاری

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی‌راد در دیدار با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور که با حضور نماینده شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه و چندتن از مسوولان دانشگاهی استان سمنان انجام شد، اظهار کرد: جهاددانشگاهی استان درسال تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین با اولویت‌دهی به طرح‌های دانش‌بنیان، چندین طرح را به طور همزمان اجرایی کرده است.

وی ضمن تاکید بر استعدادهای جوان و نخبه افزود: این نهاد انقلابی با جذب و آموزش نیروهای نخبه و خلاق به حفظ و آموزش استعدادهای جوان پرداخته و زمینه را برای اجرای پروژه های آنان بیش از پیش فراهم می‌کند.

منصفی راد از  ایجاد مرکز نوآوری بهینه سازی عملکرد اقتصادی گوسفندان ایران با تاکید بر اصلاح نژاد گوسفند سنگسری  به عنوان یکی از طرح‌های در دست اجرای این نهاد نام برد و تصریح کرد: احیای نژاد سنگسری به عنوان یک نژاد بومی و مقاوم به زیست‌بوم استان می‌تواند به رونق بیش از پیش دامداری در این استان که همواره یکی از قطب های تولید دام سبک بوده کمک کند.

رئیس جهاددانشگاهی استان از تجاری سازی محصول دانش بنیان کود معدنی آهسته‌رهش و یک مالچ معدنی سازگار با محیط زیست با هدف کمک به تثبیت ریزگردها  به عنوان دو طرح دانش‌بنیان استان نام برد و گفت: نمونه‌های اولیه این محصولات تهیه و تولید شده و مقدمات تولید انبوه آنان نیز فراهم شده است.

وی وعده داد: با تداوم حمایت‌های مسوولان از جهاددانشگاهی استان، این دو محصول دانش‌بنیان در آینده بسیار نزدیک و در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان سمنان و همزمان با افتتاح مرکز اصلاح به نژاد دامی جهاددانشگاهی استان سمنان، رونمایی شوند.

منصفی راد بر لزوم حمایت بیشتر از طرح های جهاددانشگاهی استان تاکید و خاطرنشان کرد: حمایت مالی و معنوی از این پروژه‌ها و کمک به تجاری سازی آنها می‌تواند علاوه بر آورده مالی و رفع نیازهای کشور به تقویت انگیزه در نیروهای خلاق و اشتغال‌آفرین در استان کمک کند.

وی با اشاره به اهمیت جوان‌سازی جمعیت به توانمندی‌های جهاددانشگاهی در حوزه درمان ناباروری پرداخت و گفت: در همین ارتباط  تجهیز تخصصی مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی در استان سمنان در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان با تقدیر از حمایت‌های مسوولان استانی و مسوولان جهاددانشگاهی کشور از طرح‌های جهاددانشگاهی استان تصریح کرد: انتظار می‌رود که معاونت علمی رئیس‌جمهوری با حمایت مالی از پروژه‌های در حال اجرا به فرآیند شکل‌گیری اقتصاد دانش‌بنیان در استان کمک کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در این دیدار تاکید کرد: بعد از بررسی فنی و کارشناسی و طی بازدید معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور، منابع لازم به طرح‌های دانش‌بنیان جهاددانشگاهی تخصیص داده‌ خواهد شد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی با اشاره به مزیت های دانشگاهی، صنعتی، معدنی،کشاورزی و دامپروری سمنان تاکید کرد با توجه به ایجاد زیرساخت‌های خوب دانش بنیان در سمنان، در حال حاضر محتواسازی، تقویت اقتصاد و تولید ثروت ضروری است و معاونت علمی آمادگی دارد از حوزه دانش بنیان سمنان حمایت جدی بعمل آورد.

وی قانون جهش تولید دانش بنیان مصوب مجلس را قانونی پیشرو و مترقی خواند و تصریح کرد: کشورهایی که چنین قوانین حمایتی از طرح‌های دانش‌بنیان دارند، انگشت شمارند.

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر لزوم توجه بیش از پیش به حوزه اقتصاد دانش‌بنیان تاکید کرد و افزود: بی‌تردید با حمایت‌های مقام معظم رهبری حوزه دانش بنیان در کشور با تحول اساسی همراه خواهد بود، و ما وظیفه داریم تأثیرات زیرساختهای دانش بنیان در عرصه اقتصاد و تولید ثروت ملی را برای مردم ملموس کنیم.

کلید واژه ها: استان سمنان دانش بنیان طرح دانش بنیان اقتصاد دانش بنیان جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان


نظر شما :