رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

صدور مجوز تأسیس درمانگاه تخصصی «دیابت و درمان زخم» جهاددانشگاهی استان سمنان

۰۲ بهمن ۱۴۰۱ | ۰۸:۵۹ کد : ۵۲۸۷۵ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از صدور مجوز تأسیس درمانگاه تخصصی «دیابت و درمان زخم» این نهاد در استان سمنان خبر داد.
صدور مجوز تأسیس درمانگاه تخصصی «دیابت و درمان زخم» جهاددانشگاهی استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد با اعلام این خبر گفت: با استناد به مفاد قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی و مواد خوردنی و آشامیدنی و بر اساس رأی کمیسیون قانونی تشخیص امور پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، موافقت اصولی تأسیس درمانگاه تخصصی دیابت و درمان زخم جهاددانشگاهی استان سمنان صادر شده است.

وی افزود: مرکز جامع دیابت و ترمیم زخم سمنان یک مرکز تخصصی با هدف پیشگیری و درمان دیابت است و زمینه فعالیت آن شامل ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی همه جانبه در حوزه  دیابت و با نگاه ویژه به درمان زخم پای دیابتی و انواع زخم های مزمن است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان ادامه داد: رویکرد این مرکز ارائه درمان مناسب و مؤثر، تلاش در جهت تسریع روند بهبود زخم و حفظ اندام که یکی از معضلات بیماری دیابت است خواهد بود، و فعالیت اصلی این درمانگاه در حوزه درمان دیابت، نیز شامل خدمات عمومی و خدمات تخصصی در حوزه دیابت، حوزه درمان انواع زخم ها، خدمات عمومی و خدمات تخصصی در حوزه زخم است.

منصفی راد همچنین گفت: شناسایی عوامل ریسک ایجاد دیابت در استان و افزایش آگاهی در خصوص کاهش تعداد مبتلایان و تشخیص زودهنگام افراد مستعد، بررسی همه جانبه افراد مستعد و بیماران دیابتی مراجعه کننده به مرکز جهت انجام درمان مؤثر، انجام برنامه های درمانی با تاکید بر جلوگیری از آسیب به سایرارگانها در اثر دیابت، انجام درمان های نظام مند در خصوص درمان زخم پای دیابتی، تحقیقات و تولید محصولات مهندسی بافت با هدف ساخت سازه‌هایی که قابلیت بازسازی، نگهداری و بهبود بافت آسیب‌دیده یا کل ارگان از اهداف اصلی راه اندازی این درمانگاه تخصصی در استان سمنان است.

وی اضافه کرد: این مرکز با تکیه بر انجام درمان های نوین برای بهبود انواع زخم های مزمن خدمات تخصصی و فوق تخصصی ارائه خواهد داد تا بتواند با یاری خدا گام مهمی در کاهش آلام بیمارانی که  از انواع زخم های مزمن رنج می برند برداشته و به ارتقاء سطح زندگی این عزیزان و همچنین تسریع روند بهبودی  کامل، بدون از دست رفتن عملکرد اجتماعی بیماران مذکور کمک شایان ذکری ارائه دهد.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان تصریح کرد: از سوی دیگر پژوهش در زمینه تولید محصولات غضروف، پوست و استخوان با کاربردهای ارتوپدی، زخم پوش ها و دندانپزشکی نیز با هدف کلان و بلند‌مدت با بهره گیری از فناوریهای نوین در جهت بازیابی و ترمیم بافتهای آسیب دیده، در این درمانگاه تخصصی انجام می شود.

منصفی راد افزود: این پژوهش ها در این مرکز با تجمیع متخصصین مختلف در حوزه فناوری های سلولهای بنیادین، مهندسی مواد زیستی، مهندسی بافت با فراهم سازی امکانات و تجهیزات لازم انجام خواهد گرفت تا بستر مناسبی را جهت ایجاد محصولات کاربردی در حیطه مهندسی بافت و طب باز ساختی به وجود آورد و امید است که این مرکز با بهره گیری از فن آوریهای نوین در این حیطه در بلوغ و توسعه خدمات پزشکی،درمانی جاری کشور موثر باشد.

وی این را هم اضافه کرد: استفاده از شیوه های مذکور سبب کاهش تلفات، قطع عضو و به خصوص کاهش هزینه های درمان و بار اقتصادی درمان دیابت و ترمیم زخم می گردد.

کلید واژه ها: درمان دیابت درمان زخم دیابت درمانگاه دیابت جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان استان سمنان سمنان


نظر شما :