رئیس پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی خبر داد:

اجرای طرح ملی غربالگری سرطان زنان در ۱۱ استان کشور

۱۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۹:۲۶ کد : ۵۳۲۷۲ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
رئیس پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی کشور از اجرای طرح ملی غربالگری سرطان زنان در کشور خبر داد و گفت: در فاز اول این طرح گسترده ملی، شبکه ملی پیشگیری و تشخیص زودهنگام بیماری های غیر واگیر و سرطان های رایج در زنان با همکاری پژوهشکده معتمد در ۱۱ استان کشور ایجاد شده است.
اجرای طرح ملی غربالگری سرطان زنان در ۱۱ استان کشور

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان دکتر رامین صرامی در دیدار با استاندار سمنان افزود: حسب دستور رییس جهاددانشگاهی و طی توافق انجام شده این پژوهشکده با واحد های استانی جهاددانشگاهی در کشور، با حمایت و پشتیبانی مسوولان استانی، در فاز اول 11 استان به شبکه ملی پیشگیری و تشخیص زودهنگام بیماری های غیر واگیر و سرطان متصل شده اند و مردم استان ها از خدمات تخصصی در این حوزه بهره مند می شوند.

وی اضافه کرد: زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری و ظرفیت های موجود در جهاددانشگاهی استان سمنان بسیار مناسب و خوب است و انشاءالله در این سفر مقدمات عضویت استان سمنان در این شبکه ملی به جهت بهره مندی مردم این استان از این خدمات تخصصی انجام می شود.

رئیس پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی اضافه کرد: طرح های بسیار خوب و مناسبی در راستای غربالگری و پیشگیری زودهنگام سرطان های رایج در زنان، خصوصاً سرطان سینه در پژوهشکده معتمد انجام می شود، که انشاءالله مردم استان سمنان نیز بتوانند از این خدمات بهره مند شوند.

صرامی تأکید کرد: مهمترین اصل در درمان بیماری سرطان سینه، تشخیص زودهنگام و به موقع است، این دانش فنی در مجموعه پژوهشکده معتمد وجود دارد و مسوولین جهاددانشگاهی استان سمنان نیز با توجه به زمینه مساعد برای بهره مندی استان از شبکه گسترده دانش و خدمات فنی جهاددانشگاهی کشور، پیگیر این مهم هستند و انشاءالله با حمایت ویژه مسوولین استان، و تسریع در روند اخذ مجوزهای لازم، این اتفاق مبارک رقم خواهد خورد.

کلید واژه ها: استان سمنان جهاددانشگاهی سرطان پژوهشکده معتمد سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان جهاددانشگاهی سمنان


نظر شما :