استقبال استاندار سمنان از ایجاد مراکز تخصصی دیابت، درمان سرطان و گیاهان دارویی جهاددانشگاهی

۱۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۹:۳۷ کد : ۵۳۲۷۴ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
استاندار سمنان از ایجاد مراکز درمان سرطان، گیاهان دارویی و درمانگاه تخصصی «دیابت و درمان زخم» جهاددانشگاهی در استان سمنان استقبال کرد.
استقبال استاندار سمنان از ایجاد مراکز تخصصی دیابت، درمان سرطان و گیاهان دارویی جهاددانشگاهی

سیدمحمدرضا هاشمی در نشست امروز با تعدادی از مدیران و روسای پژوهشکده های جهاددانشگاهی کشور ضمن آمادگی استان برای حمایت از پروژه های پیشرو جهاددانشگاهی در این استان اظهار کرد: استانداری سمنان در هر سه حوزه مطرح شده چه در درمان سرطان و خصوصا سرطان پستان، و چه در داروهای گیاهی و درمان زخم دیابت آمادگی دارد طی تفاهم نامه همکاری، به جهاددانشگاهی استان کمک کند.

وی با اشاره به عملکرد درخشان نهاد انقلابی جهاددانشگاهی در چهار دهه اخیر تصریح کرد: جهاددانشگاهی در سطح کشور و استان طرح ها و پروژه های بزرگی انجام داده است، و امروز از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است.

استاندار سمنان با اشاره به برنامه های جهاددانشگاهی استان برای ایجاد مرکز درمان سرطان گفت: سرطان پستان امروز یکی از آسیب های جدی است که خانواده های زیادی در سطح کشور و از جمله در استان سمنان با آن دست و پنجه نرم می کنند.

هاشمی با بیان اینکه آگاهی بخشی و آموزش می تواند تا حد زیادی از بروز این بیماری ها پیشگیری کند ادامه داد: متاسفانه تاکنون غربالگری آنچنانی در خصوص این بیماری در استان انجام نشده چرا که اکثر بیماران استان به دلیل نزدیکی به تهران و یا دیگر استان ها برای درمان به خارج استان سفر می کنند.

وی با بیان اینکه این سرطان به کانون خانواده ها آسیب جدی وارد می کند افزود: بیا توجه به اینکه این بیماری مادر خانواده را درگیر می کند، آسیب های بیشتری در قیاس با دیگر بیماری ها دارد.

استاندار سمنان همچنین با استقبال از راه اندازی درمانگاه تخصصی «دیابت و درمان زخم» جهاددانشگاهی در سمنان اعلام کرد: استانداری سمنان آمادگی دارد برای ایجاد این درمانگاه، از جهاددانشگاهی استان حمایت و پشتیبانی کند.

وی همچنین با اشاره به تنوع بالای گیاهان دارویی در استان سمنان گفت: این استان از ظرفیت های بسیار بالایی در حوزه گیاهان دارویی برخوردار است..

هاشمی گیاهان دارویی استان سمنان را بسیار غنی خواند و گفت: اگر از همه ظرفیت های موجود در این گیاهان دارویی استفاده شود، چه بسا نیاز کشور به بخشی از مواد دارویی که وارد می شود نیز کمتر شود.

وی ضمن اعلام آمادگی برای اعطای تسهیلات تبصره ۱۸ و ۱۶ به راه اندازی پروژه های جهاددانشگاهی استان اضافه کرد: استانداری سمنان آمادگی دارد این استان به عنوان استان پایلوت در گیاهان دارویی همکاری های زیادی با نهاد انقلابی جهاددانشگاهی داشته باشد.

کلید واژه ها: استان سمنان جهاددانشگاهی سمنان استانداری سمنان گیاهان دارویی سرطان دیابت درمانگاه دیابت پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان


نظر شما :