رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

افزایش دانش عمومی دانش آموزان شاهرودی با برگزاری دوره های آموزشی زیست محیطی

۱۹ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۴ کد : ۵۳۶۷۷ آموزشی عمومی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: در دومین مرحله از برگزاری دوره های آموزشی زیست محیطی، کارگاه آموزشی با موضوع مدیریت پسماند برای معلمان و رابطان آموزشی مدارس شهرستان شاهرود برگزار شد.
افزایش دانش عمومی دانش آموزان شاهرودی با برگزاری دوره های آموزشی زیست محیطی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد افزود: هدف از این کارگاه آشنایی معلمان با موضوع پسماند و ارائه راهکاری های سازنده جهت مدیریت آن و حفظ محیط زیست است.

وی ادامه داد: با برگزاری دوره آموزشی فوق، معلمان و رابطان آموزشی، آموزه های مربوط را به دانش اموزان انتقال داده و بینش و دانش عمومی آنها را در این موضوع بالا می برند، این کارگاه های در ادامه برای شهرستانهای دیگراستان برگزار خواهد شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان اضافه کرد: باعنایت به انعقاد تفاهم نامه همکاری فیمابین جهاددانشگاهی استان سمنان و اداره کل حفاظت و محیط زیست استان سمنان، 15 عنوان و دوره آموزشی در حوزه های مختلف محیط زیست برای گروه های مختلف شغلی در استان سمنان برگزار می شود.

منصفی راد افزود: بیش از 3500 نفر از افراد در قالب گروهای مختلف جوامع محلی، موثرین، دهیاران و شوراهای اسلامی شهرو روستا، صنعتگران، دامپزشکان، دانش آموزان، کشاورزان و دامپروران در سطح استان سمنان در این کارگاه های آموزشی شرکت می کنند.

وی تصریح کرد: در این راستا 15 کارگاه آموزشی با موضوعات مرتبط، از جمله، مدیریت پسماند شهری و روستایی، بررسی روند خسارات حیات وحش، برنامه های عمل 5 گونه شاخص استان، ساماندهی و مدیریت گردشگران در مناطق 4 گانه استان، ضوابط زیست محیطی مربوط به معادن استان، رفتار شناسی گونه های در معرض خطر انقراض، بیماری های حیات وحش، اطفاء حریق در زیستگاه ها و... برگزار می شود.

منصفی راد اذعان داشت: تا کنون چندین کارگاه آموزشی با موضوع مدیریت پسماند روستایی برای دهیاران شهرستانهای گرمسار و آرادان و معلمان و رابطان آموزشی در شهرستان شاهرود برگزار شده است.

کلید واژه ها: استان سمنان کارگاه آموزشی سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان محیط زیست جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی سمنان دوره آموزشی


نظر شما :