رئیس هیئت مدیره مؤسسه منتظران منجی تأکید کرد:

ضرورت بهره گیری از ظرفیت های جهاددانشگاهی در جهت توسعه و ترویج معارف اسلامی

۱۵ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۲ کد : ۵۴۸۲۴ عمومی تاپ خبر فرهنگی
رئیس هیئت مدیره مؤسسه فرهنگی منتظران منجی بر ضرورت استفاده و بهره گیری از تمام ظرفیت های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی جهاددانشگاهی در جهت توسعه و ترویج معارف اسلامی و اهل بیت(ع) تأکید کرد و گفت: در همین راستا تفاهم نامه همکاری بین دو مجموعه منعقد خواهد شد.
ضرورت بهره گیری از ظرفیت های جهاددانشگاهی در جهت توسعه و ترویج معارف اسلامی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سمنان، رضا قریبی در نشست امروز 15 اسفند ماه با  رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: جهاددانشگاهی یک نهاد انقلابی با مجموعه ای از ظرفیت ها و پتانسیل های فرهنگی، علمی، پژوهشی و آموزشی در کشور است، می توان از این ظرفیت ها برای بیان معارف اسلامی و اهل بیت(ع)، بیان دستاوردهای نظام و انقلاب استفاده کرد.

وی زبان و ادبیات جهاددانشگاهی را بسیار شیوا و تأثیرگذارتر از بسیاری از مجموعه ها و مراکز علمی و فرهنگی در کشور دانست و گفت: این تأثیرگذاری به این علت است که نوآوری و ژن نوآوری در این مجموعه و نهاد انقلابی بسیار بالا است و به همین علت مؤسسه فرهنگی منتظران منجی آماده همکاری با جهاددانشگاهی سمنان است.

 رئیس هیئت مدیره مؤسسه فرهنگی منتظران منجی افزود: ارائه مباحث فرهنگی و برگزاری دوره های آموزشی توسط جهاددانشگاهی با نوآوری خاصی صورت می گیرد، و از این حیث و به جهت اثر بخشی بیشتر دوره های آموزشی مهارتی و کاربردی تر با همکاری جهاددانشگاهی سمنان برگزار می شود.

معاون پژوهشی پژوهشکده تاریخ معاصر با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت 10 گام تا پیروزی انقلاب اسلامی، ادامه داد: انشاءالله با همکاری جهاددانشگاهی، این دوره های آموزشی در حوزه جهاد تبیین و بیان دستاوردهای نظام ویژه معلمین و کارکنان دولت در استان سمنان برگزار خواهد شد.

قریبی اضافه کرد: با همکاری مؤسسه دانشمند وابسته به بنیاد مستضعفین انقلاب اسلامی، حمایت از طرح ها و محصولات فناورانه و دانش بنیان جهاددانشگاهی سمنان در قالب یک تفاهم نامه همکاری انجام می شود.

تلاش جهاددانشگاهی برای افزایش ضریب نفوذ فرهنگی در جامعه

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این نشست از آمادگی این نهاد برای همکاری با مؤسسه فرهنگی منتظران منجی در جهت توسعه و ترویج معارف اسلامی و قرآنی و بیان دستاوردهای نظام خبر داد.

علی منصفی راد گفت: رسالت مجموعه جهاددانشگاهی در حوزه فرهنگی، ترویج معارف اسلامی و قرآنی هم در زندگی شخصی و هم زندگی اجتماعی افراد، دانشجویان و کارکنان است و در این حوزه اقدامات و فعالیت های خوب و ارزشمندی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی، مرکز فعالیت های قرآنی، سازمان دانشجویان، مؤسسه قرض الحسنه دانشجویان، خبرگزاری بین المللی قرآنی ایکنا و... نمونه ای از مراکز و سازمان های وابسته به جهاددانشگاهی هستند که در حوزه ترویج معارف اسلامی و قرآنی فعالیت می کنند.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان تصریح کرد: از این حیث ما در استان سمنان که به نسبت جمعیت، بیشترین تعداد دانشجو در کشور را دارد، احساس وظیفه داریم تا انشاءالله بتوانیم ضریب نفوذ فرهنگی در بین جوانان و جامعه را ارتقاء دهیم، و نیازمند همکاری، حمایت و پشتیبانی مراکز و مؤسسات فاخر فرهنگی مانند منتظران منجی هستیم.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان مؤسسه فرهنگی فرهنگی منتظران منجی استان سمنان سمنان


نظر شما :