رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان تشریح کرد:

رشد اقتصادی ۳۵ درصدی و اشتغال ۲۸۰۳ نفری با اجرای طرح ملی تبدیل مهدیشهر به قطب دامپروری

۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۵ کد : ۵۶۳۴۷ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان با ارائه آخرین نتایج مطالعات طرح ملی تبدیل شهرستان مهدیشهر به قطب دامپروری گفت: میانگین رشد بخش های مختلف اقتصادی استان سمنان و منطقه شهرستان مهدیشهر در افق ۳ ساله اجرای طرح، به ۳۵ درصد خواهد رسید.
رشد اقتصادی ۳۵ درصدی و اشتغال ۲۸۰۳ نفری با اجرای طرح ملی تبدیل مهدیشهر به قطب دامپروری

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد صبح امروز در جلسه پیگیری طرح ملی قطب دامپروری شهرستان مهدیشهر از مصوبات دور اول سفر رئیس جهوری از فعالیت بیش از ۱۰ نیروی انسانی تخصصی در قالب ۷ کارگروه تخصصی در معاونت پژوهشی این نهاد برای پیشبرد مطالعات پروژه ملی ایجاد قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر خبر داد.

وی افزود: مطالعات پروژه ملی قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر در حوزه های 7 گانه دامپروری، کشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، مدیریت، بازرگانی، فرهنگی و مهندسی ذیل کارگروه های تخصصی انجام شده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از طرح ملی" قطب دامپروری مهدیشهر" به عنوان یک نقطه عطف در رشد و توسعه صنعت دامپروری در این استان نام برد و گفت: مطالعات این طرح در موضوعات تجهیز ایستگاه، مجتمع های دامپروری در حوزه دام سبک پرواری و دام سبک پربازده، مساحت مفید، میزان آب مورد نیاز و... انجام شده و امروز آخرین نتایج این مطالعات ارائه می شود.

منصفی راد ادامه داد: در این مطالعات، در مجموع 645 پروژه در سه بخش کشاورزی، صنعت و معدن و تجارت و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با میزان اشتغال دو هزار و 803 نفر برای تبدیل شهرستان مهدیشهر به قطب دامپروری نیازسنجی و احصاء شده است.

وی همچنین تأکید کرد: مجموعاً 364 پروژه در بخش کشاورزی با اشتغال دو هزار و 97 نفر، 74 پروژه با میزان اشتغال 146 نفر در بخش صنعت، معدن و تجارت، و همچنین 202 پروژه در بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با میزان اشتغال 560 نفر در طرح مطالعات قطب دامپروری پیش بینی شده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان اذعان داشت: زیر پروژه های بخش کشاورزی شامل زراعت، باغبانی، دام و طیور، منابع طبیعی و آبخیزداری، صنایع تبدیلی و تکمیلی، صادرات محصولات کشاورزی و تشکل ها است، در بخش صمت نیز صنوف و خدمات و بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز با دو زیر پروژه شامل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیازسنجی شده است.

منصفی راد اظهار داشت: مجموع اعتبارات لازم به منظور استقرار زیرساخت ها و پروژه های برنامه ریزی شده حدود 3 هزار و 353 میلیارد تومان برآورد شده است.

کلید واژه ها: دامپروری قطب دامپروری طرح ملی قطب دامپروری جهاددانشگاهی سمنان استان سمنان سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان جهاددانشگاهی


نظر شما :