در دیدار مدیرکل فنی جهاددانشگاهی و معاون استاندار سمنان تأکید شد؛

لزوم تسریع در تکمیل پروژه های عمرانی جهاددانشگاهی استان سمنان

۰۴ تیر ۱۳۹۸ | ۱۶:۵۸ کد : ۹۰۶۱ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
مدیرکل دفتر فنی جهاددانشگاهی کشور در سفر یک روزه به سمنان از چندین پروژه عمرانی جهاددانشگاهی استان سمنان بازدید کرد.
لزوم تسریع در تکمیل پروژه های عمرانی جهاددانشگاهی استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، مدیرکل دفتر فنی و طرح های عمرانی جهاددانشگاهی کشور آرام حمیدی در این سفر به همراه حسن رهایی، رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان و معاونین و مدیران این نهاد، ، از روند احداث شعبه منطقه ای پژوهشکده رویان در شهرستان مهدیشهر بازدید کرد، همچنین روند احداث مجتمع فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی و خدمات تخصصی کویر سمنان نیز بررسی شد.

وی همچنین با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان دیدار و گفت و گو کرد، در این دیدار که رئیس و معاونین جهاددانشگاهی استان سمنان نیز حضور داشتند روند پیشرفت و احداث پروژه ها و طرح های عمرانی جهاددانشگاهی استان سمنان بررسی شد.

مدیرکل دفتر فنی و طرح های عمرانی جهاددانشگاهی کشور در این دیدار تأکید کرد: مجموعه جهاددانشگاهی استان سمنان با بهره گیری از نیروهای جوان و متخصص برای انجام مأموریت های مختلف پژوهشی و تحقیقاتی در استان سمنان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار خوبی است که باید از سوی دولت و استان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

آرام حمیدی افزود: ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی برای فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی در مجموعه جهاددانشگاهی کشور وجود دارد، اقدامات و قدم های بسیار خوب و ارزشمندی از سوی جهاددانشگاهی استان سمنان برای تکمیل طرح ها و پروژه های عمرانی در جهت توسعه و پیشرفت استان سمنان صورت گرفته است که امیدواریم با کمک دولت و مجموعه مدیریت استان سمنان انشاءالله به بهره برداری برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان نیز در این دیدار فعالیتهای انجام شده توسط جهاددانشگاهی استان برای تکمیل پژوهشکده رویان در شهرستان مهدیشهر و ایجاد مجتمع کویر درسمنان رابسیار ارزشمند و قابل تقدیر توصیف کرد و گفت: با رایزنی های ملی و استانی تمام تلاش خود را برای اختصاص اعتبارات لازم برای تحقق پروژه یادشده بکار می گیریم.

فخری بدنه جوان و متخصص جهاددانشگاهی استان سمنان در حوزه آموزشی، فرهنگی و پژوهشی را از ویژگی های بارز و ممتاز این نهاد در استان سمنان دانست و گفت: جهاددانشگاهی نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری در توسعه استان دارد و ما در مجموعه دولت و به ویژه استان سمنان کمک های لازم انجام خواهیم داد.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان در این دیدار گفت: مجتمع فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی و خدمات تخصصی کویر سمنان در مساحتی به وسعت پنج هزار و 600 متر مربع و سطح اشغال 800 متر مربع با زیربنای هفت هزار متر مربع احداث خواهد شد.

حسن رهایی با بیان اینکه این پروژه از مصوبات سفر دولت به استان سمنان است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جهاددانشگاهی سمنان نسبت به اخذ مجوزهای ساختمانی، مصوبه هیئت امنای جهاددانشگاهی و تهیه زمین و نقشه های ساختمانی اقدام نموده است، امیدواریم با کمک هایی از سوی استان و همچنین با اختصاص اعتبارات کشوری انشاءالله به زودی روند احداث این پروزه که از مصوبات سفر دولت به استان سمنان آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه علاوه بر رویکرد فرهنگی و آموزشی، رویکرد پژوهش محوری و تحقیقاتی دارد و با نگاه توسعه فعالیت های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه کویر در استان راه اندازی شده است، توجه ویژه به نهادها و مراکز پژوهشی بومی در توسعه فعالیت های پژوهشی استان بسیار تأثیر گذار خواهد بود.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی پژوهشکده کویر پژوهشکده رویان معاون استاندار معاون عمرانی


نظر شما :