معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

راه اندازی مرکز مستندسازی و تولیدات چندرسانه ای در جهاددانشگاهی استان سمنان

۲۹ دی ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰ کد : ۲۷۱۰۸ عمومی تاپ خبر فرهنگی
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان از راه اندازی مرکز تخصصی نوع "ب" مستندسازی و تولیدات چندرسانه ای در جهاددانشگاهی این استان خبر داد.
راه اندازی مرکز مستندسازی و تولیدات چندرسانه ای در جهاددانشگاهی استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، سید محمد علی شاهمیری با اعلام این خبر گفت: پیشنهاد تأسیس مرکز مستندسازی و تولیدات چندرسانه‌ای واحد سمنان در شصت و سومین جلسه شورای نظارت و گسترش تشکیلات فرهنگی جهاددانشگاهی کشور بررسی و موافقت اصولی راه اندازی این مرکز صادر شد.

وی افزود: زمینه فعالیت این مرکز مستندسازی، طراحی، تولید و عرضه محصولات و محتوای رسانه ای در قالب های رسانه ای مختلف همچون  تولید محصولات خبری(مصاحبه، گفتگو، گزارش خبری، گزارش تصویری)، پوستر، فیلم، کلیپ، چند رسانه ای شامل مالتی مدیا، اینفوگرافیک، موشن گرافی، فتوگرافی و... است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان ادامه داد: ارائه خدمات تخصصی به تشکل ها و نهادهای فرهنگی، ارگان ها و دستگاه های عمومی دولتی و غیردولتی از جمله مستندسازی برنامه ها و رویدادهای مختلف، مستندسازی فعالیت ها و خدمات مربوط، معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در قالب چندرسانه ای، تولید محتوا و طراحی تبلیغات محیطی اثرگذار و... نیز از جمله سایر فعالیت های مرکز مستندسازی جهاددانشگاهی استان سمنان خواهد بود.

شاهمیری اظهار داشت: تولید محصولات رسانه ای و چندرسانه ای در قالب های نوآورانه، هنری و جذاب و معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در حوزه های مختلف در کشور می تواند بستری برای عرضه و بازتولید فرهنگ ناب ایرانی – اسلامی و معارف دینی و قرآنی و به ویژه ترویج سبک زندگی اسلامی که از مطالبات جدی مقام معظم رهبری است در بین جامعه باشد، در حوزه خدمات فرهنگی نیز همین مطلب و ضرورت صدق می کند ضمن این که امروزه خلا جدی در حوزه تولید محتوی و ارائه خدمات و محصولات تخصصی فرهنگی احساس می شود.

وی با اشاره به سابقه فعالیت چندین ساله جهاددانشگاهی استان سمنان در حوزه های مختلف فرهنگی و رسانه ای اضافه کرد: این نهاد انقلابی با در اختیار داشتن نیروهای تمام وقت و با تخصص فعالیت های مختلف رسانه ای و خبری، تصویربرداری، عکاسی و مستندسازی را از سال های گذشته آغاز کرده است، در سال های اخیر نیز در حوزه فعالیت های رسانه ای و مستندسازی با سازمان ها و ارگان های مختلفی همکاری داشته است.

کلید واژه ها: رسانه مستندسازی مرکز مستندسازی فرهنگی جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان جهاددانشگاهی استان سمنان


نظر شما :