در قالب طرح مشترک پژوهشی انجام می شود؛

بررسی راه های ایجاد تولیدات فرهنگی و هنری با استفاده از ظرفیت فناوری ICTو IT در استان سمنان

۱۶ فروردین ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۳ کد : ۵۵۵۱۶ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از اجرای طرح مشترک پژوهشی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خبر داد و گفت: در این طرح پژوهشی، راه های ایجاد تولیدات فرهنگی و هنری با استفاده از ظرفیت فناوری ICTو IT در استان سمنان بررسی و نتایج آن مشخص می شود.
بررسی راه های ایجاد تولیدات فرهنگی و هنری با استفاده از ظرفیت فناوری ICTو IT در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد افزود: به همین منظور در این پژوهش باتوجه به ضرورت پرداختن به بحث محتوای فضای مجازی درصدد احصای ویژگیها و مولفه های تولید و انتشار محتوا در حوزه فضای مجازی با توجه به ظرفیت it وict هستیم.

وی با بیان اینکه در این طرح پژوهشی نظرات یک هزار نفراز فعالان‌ فضای مجازی در استان سمنان جمع آوری و تحلیل می شود، ادامه داد: بررسی و شناخت عوامل موثر بر تمایل و علایق افراد به محصولات فرهنگی از طریق شبکه های محصولات (فرهنگی) در تلگرام یا اینستاگرام از جمله اهداف اصلی این طرح پژوهشی است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان اضافه کرد: استخراج اطلاعات مفید از متن نظرات کاربران و خریداران محصولات فرهنگی با استفاده ازتکنیکهای نظرکاوی درمورد محصولات فرهنگی، طبقه بندی نظرات کاربران و خریداران، تحلیل محتوای نظرات کاربران درمورد محصولات فرهنگی، بررسی و شناخت تاثیر نگرش نسبت به شبکه های اجتماعی بر تمایل به پذیرش محصولات فرهنگی از طریق شبکه های اجتماعی استان، بررسی و شناخت تاثیر محتوای درک شده محصولات فرهنگی بر تمایل به پذیرش آن از طریق شبکه های اجتماعی از دیگر اهداف مد نظر در این طرح پژوهشی است.

منصفی راد همچنین گفت: بررسی و شناخت تاثیر شهرت و اعتبار فروشنده بر تمایل به پذیرش محصولات فرهنگی از طریق شبکه های اجتماعی، بررسی و شناخت تاثیر اعتماد بر تمایل به پذیرش محصولات فرهنگی و بررسی و شناخت تاثیر سرعت در شبکه های اجتماعی بر تمایل به پذیرش محصولات فرهنگی از طریق شبکه های اجتماعی و همچنین بررسی ویژگی ها و استانداردهای تولید محتوای محصولات فرهنگی در فضای مجازی، تحت نظارت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از جمله سایر اهداف اجرای این طرح پژوهشی است.

وی افزود: در این‌ طرح پژوهشی و تحقیقی، مسئله‌ اصلی‌، کشف‌ اقلام‌ و محصـولات‌ فرهنـگ‌ مجـازی است‌ کـه‌احتمـالا از داده‌ هـای کـاربران‌ فنـاوری رسـانه‌ هـای اجتمـاعی‌ قابـل‌ استخراج‌ است‌، این‌ موضوع‌ تاکنون‌ در ابعاد مختلف‌ سبک‌ زندگی‌ مجازی مشخص‌ نبوده‌ است لذا قصـد بـر آن‌ اسـت‌ در نتایج‌ اصلی‌ تحقیق‌، پاسخ‌ آن‌ به‌ تفصیل‌ روشن‌ شود.

کلید واژه ها: فرهنگی محصولات فرهنگی فضای مجازی جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان فرهنگ ارشاد اسلامی


نظر شما :